W przypadku LAPTOPÓW wykonaj wszystkie 7 poniższych kroków:

1. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej z oficjalnej strony producenta / programu do pobierania
2. Zaktualizuj system operacyjny Windows
3. Otwórz Panel sterowania Intel i przełącz tryb na tryb maksymalnej mocy gdy sprzęt jest podłączony do źródła zasilania
4.1. Otwórz Panel sterowania NVIDIA i także przełącz go na maks. tryb zasilania gdy sprzęt jest podłączony do źródła zasilania
4.2. W Panelu sterowania NVIDIA przestaw opcję Vsync na włączoną, ale TYLKO dla Dying Light, natomiast wyłącz tę funkcję w opcjach w samej grze
5. Następnie w Panelu sterowania systemu Windows - wejdź w System - ustaw na maks. moc (opcja ta zmniejszy okno zadań systemu)
6. W wierszu poleceń cmd wprowadź:
(powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61)
Tworzy to najlepszy profil wydajności dla maksymalnej mocy PCI-e plus inne rzeczy, poprawiające moc komputera
7. Wyłącz powiadomienia systemu Windows 10


Oprócz powyższych kroków...

                     

  • jeśli liczba klatek na sekundę w Twojej grze wydaje się niska, spróbuj obniżyć niektóre ustawienia wideo, aby rozwiązać problem. Przed uruchomieniem gry upewnij się, że zamknąłeś wszystkie niepotrzebne programy działające w tle. Upewnij się także, że na komputerze są zainstalowane najnowsze sterowniki grafiki/audio/płyty głównej.


  • Jeżeli posiadasz na swoim laptopie program do zarządzania sterownikami lub program obsługujący usługi VPN, prosimy o jego wyłączenie. 
  • Niektóre typy oprogramowania i procesów na komputerach powodują konflikty z grami i Steam. Odwiedź często zadawane pytania Steam dotyczące programów zakłócających. Zgodnie z sugestią Valve,nawet jeśli nie znajdziesz żadnych programów, które mogłyby powodować problem, sprawdź spójność plików gry i spróbuj uruchomić grę ponownie. 


Być może używasz laptopa z dwiema kartami graficznymi. Upewnij się, że gra korzysta z dedykowanej karty graficznej, a nie zintegrowanej. 


  • W przypadku użytkowników kart Nvidia – w Panelu sterowania Nvidia przejdź do „Zarządzaj ustawieniami 3D”, następnie „Ustawienia globalne”, a następnie w „Preferowany procesor graficzny” wybierz „Wysokowydajny procesor NVIDIA”.

Dodatkowo zaktualizuj sterownik karty graficznej Intel i sterownik Nvidia/AMD. Wielu producentów komputerów udostępnia na swoich stronach internetowych nieaktualne sterowniki.


Na koniec upewnij się, że dedykowana karta graficzna i procesor spełniają oficjalne wymagania systemowe gry Dying Light 2 dla PC.


Jeśli problem nadal występuje, wyślij nam wiadomość zgodnie z instrukcją, a dołożymy wszelkich starań, aby dokładniej zbadać tę sprawę.